Millistel eesmärkidel võetakse tarbimislaenu?

Jaga
Saada

Äkitselt katki läinud pesumasin, rikke tõttu tee ääres seisma jäänud auto või ootamatult ülepea kasvanud arved – ilmselt on pea igaüks mingil hetkel oma elus mõne eelnimetatud olukorraga silmitsi seisnud. Taolisel puhkudel on tarbimislaen hea viis lahendamaks ootamatult tekkinud kulutusi või endale millegi kulukama koheseks väljaostmiseks. 2019 aasta kevadel viisime oma klientide seas läbi tarbjaküsitluse, kus püüdsime välja selgitada, millistes olukordades on meie brändide Avanss ja Raha24 poole laenu saamiseks pöördutud.

Kodused remonttööd ning elektroonika soetamine

Kodu on koht, kus leiab alati midagi, mis võiks olla veidi värskema ilmega või hoopis välja vahetatud. Mida kiiremini silma jäänud kodune parendus tehtud saab, seda kiiremini saab sellest rõõmu tundma hakata. Samuti võib väiksemate remonttööde tegemine lisada väärtust korteri turuhinnale, mis tuleb kasuks, kui on plaanis seda müüma hakata. Läbi viidud uuringust selgus, et kõige enam, ehk ligi 57% pöördusid Raha24 poole laenu saamiseks just koduste remonttööde tarvis. Seda siis nii remondi teostamiseks ja ka suuremate seadmete ostmiseks. Kusjuures rohkem kui pooled koduste remonttööde puhul laenu võtjatest olid naised.

Tervisega seotud kulutused

Vaatamata Haigekassale on täiendavad tervist puudutavad kulud nagu hambaravi, eriarsti visiidid või ravimite arved tihti üsna krõbedad. Keskmist palka teenides võib taoline kolme- või isegi neljakohaline arve kuu eelarve korralikult miinusesse lüüa. Ka siin on paindlik lühiajaline laen hea lahendus, millega on nõus veidi üle 20% uuringule vastanutest.

Reisimine ja vaba aja veetmine

Mesinädalad, eksootiline puhkusereis või hoopis ringreis kaunil kodumaal – sellest võib tulla elu parim reis! Vahest on soov hoopis langevarju hüpet teha või nädalavahetusel lihtsalt midagi põnevat teha? Kui aeg on õige, aga finantsilisest võimekusest jääb puudu, on lühiajaline laen veidi alla 15% vastanute arvates õige valik.

Auto ja autoremont

Sõiduvahendi ostuks vajaminev summa võib olla paljude, eriti noorte, jaoks sageli ülejõu käiv ning samuti võib ootamatu rikke tõttu hoolduskulu tavapärasest kõrgem olla. Auto on oluline transpordivahend paljudes peredes. Sellega sõidetakse kaugemale tööle, transporditakse pereliikmeid ning reisitakse ringi. Ligi 10% uuringus küsitluses osalejatest pöördus meie poole, et tarbijakrediiti kasutada justnimelt auto ostuks või remondiks.

Muud põhjused

Kuid põhjuseid, miks erakorraliselt on vaja lisafinantse, on tegelikult väga palju ning äärmiselt erinevatest valdkondadest. Niipalju kui on inimesi, on ka erinevaid vajadusi. Vajadused varieeruvad alates laste koolis käimisega seonduvatest kulutustest kuni bitcoinidesse investeerimiseni. Mainimata ei saa jätta ka põhjuseid nagu järgmise palgapäevani elamine ning teise laenu katmine.

Oleme ka varasemalt viinud oma klientide seas läbi mitmeid finantskirjaoskuse teemalisi küsitlusi ning uurinud muuhulgas, mitu päeva enne palgapäeva saab Eesti inimestel tegelikult palk otsa. Uuringutest selgus, et kolmandik eestimaalasi ei vea palgaga kuu lõpuni välja ja kõige rohkem on neid, kel jagub sissetulekut vaid kuu esimeseks kolmeks nädalaks. Rahalisi sääste on 42 protsendil elanikest ja nendest vaid 15 protsenti ei pea sealt kuu lõpus finantse juurde näpistama. Olenemata leibkonna sissetulekust, elukohast või vanusegrupist peab 79 protsenti inimestest kõige kulukamaks pühaks jõule ning vaid kuus protsenti vastanutest jaanipäeva.

Uuringute tulemuste kokkuvõttena võib väita, et inimestel ei ole sääste elus ette tulevateks ootamatuteks olukordadeks või ei ole kombeks koguda ettenägematuteks olukordadeks. Mikrolaen on hea viis optimeerida suuremaid kulutusi koondades need üheks igakuiseks makseks.

Avanss.ee - mugav ja kiire finantsteenus

Kui soovid kuu lõpus endale midagi ilusat lubada, aga järgmise palgapäevani on veel minna. Küsi avanssi soodsatel tingimustel ja maksa tagasi 30 päeva jooksul.

Kasulikud veebilehed

Esiletoodud eripakkumine

Raha24 väikelaen 100-5000 € kuni 60 kuud

Finantsteenust osutab BB Finance OÜ. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja pea nõu asjatundjaga. 860 euro laenamisel 22 kuuks fikseeritud intressimääraga 44,30% aastas on krediidi kulukuse määr 51,97% aastas, lepingutasu 77,40 eurot, tagasimaksete summa 1307,94 eurot (22 tagasimakset) ja makstav kogusumma 1385,34 eurot.
Close Bitnami banner
Bitnami