10 soovitust, kuidas võlaga hakkama saada

Jaga
Saada

Võlg on kohustus, mis tuleb tasuda. Võlakoormat ei saa alahinnata ega eirata ning tihti on see üks keerulisemaid ja kurnavamaid kohustusi, mis Sinuga kaasas käib. 

Kuidas võlaga hakkama saada ja mida teha, kui oled ootamatuste kiuste siiski võlgu jäänud? Anname 10 soovitust!

#1 Enneta võlaprobleeme juba laenu taotlust esitades

Võlg ise on juba probleem, mis tekib endale võetud kohustuse eiramisest. Laenu, mis parandab elukvaliteeti – näiteks kodulaen uue kodu soetamiseks või väikelaen erakorraliseks autoremondiks – on igal juhul põhjendatud, isegi tavapärane ja normaalne praktika.  

Probleemid tekivad aga just laenu suuruses ning tagasimakse võimalustes. Juba ennatlikult tuleb enda jaoks leida igakuine laenumakse, mida tänasest sissetulekust hõlpsasti tasuda saab. Laenu valikul tasub samuti erinevaid näitajaid nagu intresse ja krediidi kulukuse määra jälgida – nii leiad mõningase eeltööga endale soodsama laenu. 

Laenupakkumiste kõrvutamine, märgilise olulisusega numbrite jälgimine ja korralik eelarveline kalkuleerimine laenamise eel aitavad Sulle luua enesekindluse. Just nii minimeerid enda jaoks võla tekkimise riski ja laenad teadlikult vaid päris vajaduse korral

#2 Säästa ja kogu rahatagavara puhvrit

On olukordi, kus makseraskused tekivad meist tegelikult mitteolenevatel põhjustel. Isegi mitte kõige kirkam kristallkuul ei näinud ette, et näiteks lennundussektor või Hiltoni hotellikett satuvad 2020 aastal tõelisse kriisi ning Tallinna vanalinna õõvastavalt juba “kummituslinna” tiitliga tögatakse. Force Majeure ehk alati ei saagi kõike ette näha. Aga saab valmistuda!

Tänane turvaline ja läbimõeldud laenuotsus võib (aga ei pruugi) ühel ajahetkel pöörduda täiesti ootamatult keeruliseks väljakutseks. Sestap tasub headel ja stabiilsetel aegadel ettenägematuks tulevikuks mõnevõrra säästa – nii tekitad lisaaega, et ootamatu olukord enda jaoks läbi mõelda ning lahendus leida.

#3 Teadvusta oma finantsolukorra probleeme

Keerulise aja saabudes on oluline oma potentsiaalset makseraskusi ja tekkivat võlakoormat endale teadvustada. Tasub vältida probleemi eiramist ja sellega tegelemata jätmist, eelkõige aga oma krediidiandjale vale info ja katteta lubaduste andmist. Samm, millega endale teadvustad, et “probleem on tekkinud” ei ole lihtne, kuid aitab sellegipoolest lahendusele oluliselt kaasa. 

#4 Ole krediidipakkujatega aus!

Üks asi on endale probleemi teadvustamine, teine sellest ka avalikult ja ausalt rääkida. Aga just avameelselt probleemi tunnistamine oma krediidiandjale ja esimesel võimalusel oma loo ärarääkimine aitab tuua ka kiiremad lahendused. “Maksan homme ära” on lõppkokkuvõttes stressirohkem kui probleemi teadvustamine ja otsus oma mure ausalt ära rääkida. Jagatud mure on ikka kergem! 

Just tihe ja hea suhtlus krediidiandjatega, kes Sind usaldanud on, võib olla tõeline õlekõrs võlakoormusest pääsemisel. Tihti toob ausus ka lahendused, mis aitavad mingi perioodi vältel laenukoormust pisut vähendada. 

#5 Kasuta maksepuhkuse võimalust

Üks enimkasutatavaid meeteid ajutiselt laenukoormust vähendada ja seega võlgadega tegeleda, on maksepuhkus. Kindlasti on “tasuta maksepuhkus” märksõna, mida tasub oma laenutingimustest otsida – seda just probleeme ennetava meetmena. Võrdsete laenude puhul eelista kindlasti tasuta maksepuhkust võimaldavat laenupakkujat. 

Maksepuhkus tähendab, et mingiks kokkulepitud perioodiks (harilikult 6 kuuks) on võimalik laenumaksete tasumine kas osaliselt või täies mahus peatada. Nii tasud selle 6 kuu ulatuses vaid laenuintresse ning kuigi Sinu laenukoormuse periood pikeneb, jääb Sulle ajaaken, et oma probleemsete võlgadega tegeleda. 

#6 Tutvu refinantseerimislaenu võimalustega

Tekkinud laenu tasumiseks uue laenu võtmine võib tunduda ahvatlev, kui ei ole mõistlik. Ära seda tee! Välja arvatud juhul, kui mõttes mõlgub refinantseerimislaen. 

Refinantseerimislaen ongi võimalus, mis aitab varasemad kalli intressiga laenud ja võlad koondada ühtse ja uue laenu alla. Lisaks muutub Sinu laenu tagasimakse graafik soodsamaks: üldjuhul pikeneb laenuperiood ja seeläbi väheneb igakuine laenumakse. Väiksemad kulud aga annavad Sulle võimalusi oma rahaasjad taas õigele reele seada.

Hea uudis on, et täna kuulub refinantseerimislaen suure hulga krediidipakkujate teenuste hulka. Kindlasti uuri vajaduse tekkides oma laenuandjalt lähemalt!

#7 Ole oma soovides kindlameelne ja leia võimalus maksta võlg tagasi

Jah, võlakoormus võib olla keeruline väljakutse, kuid sellega mitte-tegelemine viib Su lõpuks aina keerulisemasse olukorda. Kui oled teinud õige otsuse probleemiga varakult tegeleda ja lahenduste otsingul, ole oma soovis kindel. 

Keskendu võla tagasimaksele ja ära heitu pikast perioodist, mida plaanis näed. Võlg on nagu hambaarstil käimine – kui hambaauk on alles väike, käib selle parandamine lihtsalt. Suurema augu korral läheb küll kauem, kuid pideval hambaarsti külastusel saab probleem lõpuks alati lahenduse. Võlaaugust väljatulek on samuti pidev töö!

#8 Suuna teistest võlgadest vabanev raha uute võlgade katteks

Säilita alati hoiak mistahes võla olemasolul see võimalikult kiirelt tasuda. Kui Sul on mitu erinevat rahaprobleemi, tee nende tagasimaksete kohta plaan. Alusta võlast, mille intress on suurim ja mis on Sulle kõige kauem probleemiks olnud. Kui mõni võlg tasutud saab, kasuta “vabanenud” ja makseks planeeritud raha, et kiiremini kõik järgnevad ära tasuda. 

On uskumatu, kuidas lahendusse suunatud raha mõnusa lumepalliefekti loob ning peatselt saad võlgade makse asemel selle raha juba ennetavalt säästudeks koguda.

#9 Hoia oma positiivset mõtteviisi! Sa saad oma võla tasutud!

Igas ettevõtmises on oma tõusud ja mõõnad, õppetunnid ja katsumused. See on normaalne ja kuigi see on Sinu teekond, on palju inimesi sellega varem hakkama saanud. Saad ka Sina!

Teadvusta, et protsessid võtavad aega ning et tegelikult viib iga väike samm ja võit Sind lõppeesmärgile lähemale! Sina saad oma rahaasjad korda ja tohutu stressikoorma õlgadelt. 

Avanss.ee - mugav ja kiire finantsteenus

Kui soovid kuu lõpus endale midagi ilusat lubada, aga järgmise palgapäevani on veel minna. Küsi avanssi soodsatel tingimustel ja maksa tagasi 30 päeva jooksul.

Kasulikud veebilehed

Esiletoodud eripakkumine

Raha24 väikelaen 100-5000 € kuni 60 kuud

Finantsteenust osutab BB Finance OÜ. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja pea nõu asjatundjaga. 860 euro laenamisel 22 kuuks fikseeritud intressimääraga 44,30% aastas on krediidi kulukuse määr 51,97% aastas, lepingutasu 77,40 eurot, tagasimaksete summa 1307,94 eurot (22 tagasimakset) ja makstav kogusumma 1385,34 eurot.
Close Bitnami banner
Bitnami